Oprogramowanie Comarch dla edukacji

Szkoły i uczelnie w ostatnim czasie starają się zwiększać ilość zajęć praktycznych, które zapewniają ich absolwentom lepszą pozycję na rynku pracy. Naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzi wiele firm – w tym producent oprogramowania Comarch, udostępniając swoje systemy w wersji edukacyjnej i szkoleniowej za symboliczną opłatą. Jest to bardzo atrakcyjna opcja dla szkół, zainteresowanych podniesieniem standardu nauczania.

Oprócz oprogramowania jako Złoty Partner Comarch dajemy szkołom również możliwość zamówienia u nas profesjonalnych szkoleń z obsługi systemu. Nasi specjaliści posiadają wiedzę praktyczną i teoretyczną, a także bogate doświadczenie, wynikające z wdrożeń i obsługi kilkuset różnych firm. W codziennej pracy stykamy się z najróżniejszymi potrzebami naszych klientów, ciekawymi problemami i ich rozwiązaniami, dlatego też nasze szkolenia dotykają realnych zagadnień, z którymi stykają się użytkownicy systemów IT.

Przeprowadzamy szkolenia:

 • dla kadry nauczycielskiej – ich celem jest zapewnienie wykładowcom niezbędnej wiedzy na temat oprogramowania, umożliwiającej prowadzenie zajęć dla studentów i uczniów;
 • dla studentów i uczniów – ich celem jest zapewnienie wiedzy niezbędnej do wykorzystywania oprogramowania w praktyce;
 • model mieszany – w zależności od ustaleń może to być np. wyszkolenie kadry oraz jedne zajęcia dla studentów, obejmujące konkretne case study realnych wdrożeń programów i przykłady możliwych problemów.

Sala komputerowa

Z dalszej części wpisu dowiecie się m. in.:

 1. Dlaczego warto skorzystać ze szkolenia przed rozpoczęciem zajęć edukacyjnych?
 2. Jakie korzyści uzyska szkoła z prowadzenia zajęć edukacyjnych na programach Comarch OPTIMA, Comarch ALTUM i Comarch CDN XL?
 3. Dlaczego warto szkolić z księgowości i kadr na Comarch OPTIMA w technikach i szkołach zawodowych?
 4. Dla kogo przeznaczony jest projekt?
 5. Co oprócz programu otrzyma szkoła?
 6. Gdzie zamówić wersję edukacyjną systemów Comarch OPTIMA, CDN XL i Comarch ALTUM oraz szkolenia dla wykładowców?

Dlaczego warto skorzystać ze szkolenia przed rozpoczęciem zajęć edukacyjnych?

Zamawiając wersję oprogramowania dla edukacji, szkoła otrzymuje bezpłatnie pakiet podręczników, ASYSTĘ (bezpłatną infolinię w Comarch) oraz bezpłatne szkolenia e-learningowe. Jako Złoty Partner firmy Comarch, od wielu lat prowadzący szkolenia, z doświadczenia wiemy jednak, że nauka obsługi programów jest dla naszych klientów o wiele bardziej skuteczna, gdy wszystkie funkcjonalności omawiane są „na żywo” przez ekspertów.

Trudno poznać wszystkie możliwości systemu, nie korzystając z pomocy trenera – a jeszcze trudniej przekazywać tę wiedzę kolejnym osobom. Nasi pracownicy pracują na systemach Comarch już wiele lat, dzięki czemu dobrze wiedzą, na co zwrócić uwagę na szkoleniu, by program był jak najpełniej wykorzystywany.

Wszyscy nasi specjaliści muszą zdobyć nie tylko umiejętności praktyczne oraz wymagane certyfikaty, ale także nauczyć się, jak efektywnie szkolić użytkowników, zanim będą mogli zostać trenerami. Gwarantujemy więc, że nasze szkolenia będą przeprowadzane na wysokim poziomie i umożliwią lepsze przygotowanie wykładowców do nauczania.

Jakie korzyści uzyska szkoła z prowadzenia zajęć edukacyjnych na programach Comarch OPTIMA, Comarch ALTUM i Comarch CDN XL?

Placówki oświatowe mogą wykorzystywać oprogramowanie do praktycznego szkolenia uczniów i studentów podczas takich przedmiotów jak zarządzanie, rachunkowość, handel, logistyka, controlling, przedsiębiorczość, produkcja, systemy klasy ERP, systemy informatyczne w zarządzaniu przedsiębiorstwem i innych. Programom Comarch OPTIMA, Comarch ALTUM i Comarch CDN XL zaufało już ok. 300 szkół i uczelni w Polsce.

Konkretne korzyści dla placówek oświatowych:

 • uatrakcyjnienie i unowocześnienie zajęć;
 • wzbogacenie oferty edukacyjnej i podniesienie standardu nauczania;
 • wyposażenie uczniów i studentów w praktyczne umiejętności zawodowe;
 • podniesienie szans absolwentów na rynku pracy.

Dlaczego warto szkolić z księgowości i kadr na Comarch OPTIMA w technikach i szkołach zawodowych?

Wybierając Comarch OPTIMA jako oprogramowanie do szkolenia z księgowości i kadr w technikach i szkołach zawodowych, placówka może przygotować uczniów do końcowego egzaminu zawodowego (na poziomie maturalnym ) w zawodach technik rachunkowości oraz technik ekonomista. Program OPTIMA jest jednym z systemów, wymienionych w komunikacie przez Centralnej Komisji Egzaminacyjnej jako oprogramowanie, w oparciu o które może zostać przeprowadzony egzamin.

Dla kogo przeznaczony jest projekt?

Projekt przewiduje udostępnianie placówkom dwóch wersji systemów OPTIMA, CDN XL i ALTUM:

 • wersja edukacyjna – dla szkół średnich i wyższych oraz innych jednostek dydaktyczno-oświatowych, zajmujących się niekomercyjną działalnością edukacyjną;
 • wersja szkoleniowa – dla instytucji i firm szkoleniowych, zajmujących się odpłatnymi usługami szkoleniowymi.

Co oprócz programu otrzyma szkoła?

Oprócz oprogramowania dla potrzeb edukacji instytucja otrzyma także bezpłatnie:

 • 12-miesięczną licencję (z możliwością bezpłatnego przedłużania w kolejnych latach użytkowania systemu);
 • regularną aktualizację oprogramowania do najnowszych wersji;
 • dostęp do Indywidualnych Stron Klienta;
 • podręczniki i ćwiczenia w wersji elektronicznej, filmy instruktażowe;
 • Asystę Techniczną w Comarch;
 • możliwość certyfikacji (dotyczy Comarch OPTIMA);
 • szkolenia e-learningowe dla nauczycieli i wykładowców.

Gdzie zamówić wersję edukacyjną systemów Comarch OPTIMA, CDN XL i Comarch ALTUM oraz szkolenia dla wykładowców?

Aby dowiedzieć się więcej na temat oprogramowania do szkolenia uczniów i studentów, zamówić program lub szkolenie dla wykładowców, skontaktuj się z naszym specjalistą >>

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *