Integracja Comarch OPTIMA z wagą samochodową – program na zamówienie

Logo KOSDJednym z ciekawszych zrealizowanych przez nas projektów w ostatnim czasie jest program, który wykonaliśmy na zamówienie firmy KOSD Wrocław Sp. z o.o. Sp. k. Celem aplikacji była integracja programu Comarch OPTIMA z urządzeniem zewnętrznym – wagą samochodową, wykorzystywaną przez spółkę KOSD Wrocław do ważenia wydobywanych surowców.

Cel projektu

Zaprojektowana przez naszych programistów aplikacja miała wyeliminować konieczność ręcznego wprowadzania do systemu OPTIMA danych, generowanych przez oprogramowanie wagi. Głównymi założeniami były maksymalna automatyzacja pracy i zapewnienie oszczędności czasu personelu.

Realizacja

Zgodnie z początkowymi założeniami łącznik rozwiązał problem ręcznego przepisywania danych z programu Pomorskie Wagi do OPTIMY.

Interfejs aplikacji

Interfejs programu – zakładka „Dane”

Aplikacja działa w tle, nie zakłócając pracy operatora i uruchamia okno dodawania WZ w momencie, gdy tir z surowcem zostanie zważony.

Jak wygląda integracja?

  1. Pusty tir wjeżdża na wagę i zostaje zważony.
  2. Program Pomorskie Wagi wykonuje ważenie i zapisuje dane.
  3. Tir zostaje załadowany surowcem i ponownie wjeżdża na wagę.
  4. Program Pomorskie Wagi ponownie wykonuje operację.
  5. Łącznik pobiera dane z programu Pomorskie Wagi i wyświetla okno dodawania WZ.

Ciekawą funkcjonalnością programu jest kontrola wagi tira. Łącznik sprawdza, czy waga tira z surowcem mieści się w dopuszczalnych prawem normach. W przypadku, gdy normy zostały przekroczone, system wyświetla powiadomienie i blokuje wprowadzenie WZ do OPTIMY. Opcja ta nie jest obligatoryjna – użytkownik sam decyduje, czy chce kontrolować wagę tira.

Interfejs aplikacji

Interfejs programu – zakładka „Ustawienia”

Program umożliwia także bezpośrednie drukowanie dokumentu, co przyspiesza obsługę wydania surowca.

Korzyści dla użytkownika

Aplikacja automatycznie zaczytuje dane z programu Pomorskie Wagi i generuje dokument WZ, zapisany w Comarch OPTIMA. W ten sposób operator nie musi równocześnie pracować na dwóch programach, dublować czynności i ręcznie wprowadzać danych do OPTIMY.

Integracja z OPTIMĄ obejmuje też zakładanie nowego kontrahenta w przypadku, gdy towar jest wydawany nowemu klientowi.

Interfejs aplikacji

Dodawanie nowego kontrahenta do OPTIMY z poziomu łącznika

KOSD Wrocław

Jeszcze kilka słów na temat kontrahenta:

Firma KOSD Wrocław Sp. z o.o. Sp. k. zajmuje się eksploatacją złoża serpentynitu antygorytowego w Nasławicach (województwo dolnośląskie), które jest jedynym miejscem wydobycia tego cennego surowca w Polsce. Po wydobyciu surowiec jest przetwarzany w szeroką gamę kruszyw mineralnych, oferowanych następnie m. in. branży drogowej, budowlanej oraz jako kamień dekoracyjny w architekturze ogrodowej.

Rozbudowa Comarch OPTIMA

Nasi programiści projektują również inne aplikacje, rozszerzające funkcjonalność programu OPTIMA.

Interesuje Cię aplikacja dedykowana, dostosowująca OPTIMĘ do potrzeb Twojej firmy? Skontaktuj się z naszym specjalistą >>

Zobacz również

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *