Importer zamówień do CDN XL – aplikacja dedykowana

P.P.H.U. "AGA"Nasi programiści tworzą rozszerzenia do wszystkich wdrażanych przez nas programów – Comarch OPTIMA, CDN XL i Comarch ALTUM.  Przykładem kolejnej zrealizowanej przez nas aplikacji dedykowanej jest importer zamówień do systemu CDN XL realizowany przez nas na zlecenie Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowo-Usługowego „AGA”.

Cel projektu

Naszym założeniem było zautomatyzowanie pracy związanej z obsługą zamówień. Aplikacja miała wyeliminować czasochłonne, ręczne wprowadzanie danych do programu CDN XL poprzez umożliwienie importu plików z zamówieniami, przesyłanych przez odbiorcę.

Realizacja

Zgodnie z założeniami, importer zaczytuje dane wymagane do złożenia zamówienia z plików, przekazywanych przez odbiorcę (np. mailem). Na podstawie tych danych program generuje w systemie CDN XL dokument Zamówienia sprzedaży. Obecnie dane mogą być importowane z plików CSV, TXT i XML, w miarę potrzeb dodajemy jednak kolejne formaty, ponieważ aplikacja jest otwarta na rozbudowę.

Importer zamówień

Uzupełniającą funkcjonalnością programu jest tworzenie nadruku na kopertę, zawierającego dane adresowe kontrahenta, co daje dodatkową oszczędność czasu.

Obsługa programu

Aby utworzyć nowe Zamówienie sprzedaży na podstawie pliku od odbiorcy, operator musi wykonać zaledwie kilka kroków:

 1. Uruchomić program.
 2. Wybrać plik, z którego mają zostać zaczytane dane.
 3. Jeśli operator nie był wcześniej zalogowany do systemu CDN XL, musi zrobić to teraz (opcja ta jest dostępna z poziomu importera, co pozwala dodatkowo zaoszczędzić czas).
 4. W razie potrzeb – wprowadzić zmiany w danych, zaczytanych z pliku.
 5. Uruchomić import (kliknąć w odpowiedni przycisk).

Importer zamówień

Po wykonaniu tych czynności przez operatora, program działa w następujący sposób:

 • Tworzy w CDN XL nowe Zamówienie sprzedaży, w którym uzupełnia datę realizacji oraz numer obcy z importowanego pliku.
 • Do Zamówienia sprzedaży program przypisuje kontrahenta na podstawie numeru NIP, znajdującego się w zamówieniu.
 • Jeśli w CDN XL będzie kilku kontrahentów o tym samym numerze NIP, importer umożliwia operatorowi wybranie konkretnego kontrahenta, podpowiadając dane, pochodzące z zamówienia.
 • Jeśli w CDN XL nie będzie istniał kontrahent o danym numerze NIP, aplikacja wyświetli operatorowi komunikat, a następnie zakończy pracę.
 • Do dokumentu ZS importer doda następnie towary, opierając się na kodzie EAN. W przypadku, gdy dany kod nie będzie istniał w systemie, program pokaże komunikat błędu. Wówczas operator może zaktualizować kod EAN lub akronim towaru.
 • Do towarów przypisana zostanie ilość z pliku oraz cena (gdy będzie podana różna od zera).
 • Po uzupełnieniu wszystkich danych program zapisze Zamówienie sprzedaży.

Operator może również wygenerować etykietę na kopertę, zawierającą dane adresowe kontrahenta. Nadruk ten jest tworzony z poziomu karty kontrahenta.

Korzyści dla użytkownika

Wykorzystanie importera w firmie, której podstawową działalnością jest handel, daje ogromną oszczędność czasu. Czynności związane z obsługą zamówień są teraz o wiele mniej pracochłonne, pracownicy są więc w stanie obsłużyć większą ilość kontrahentów. Aplikacja minimalizuje również ryzyko pomyłek, które przy ręcznym przepisywaniu danych z plików do programu zdarzają się o wiele częściej.

Zamówienie sprzedaży w CDN XL

P.P.H.U. „AGA”

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe ,,AGA” z siedzibą w Gdowie jest jedną z większych firm zajmujących się dystrybucją artykułów spożywczych na terenie Małopolski. Swoją działalnością obejmuje rynek krajowy oraz międzynarodowy. W ciągu kilkuletniej działalności firma osiągnęła stabilną pozycję na rynku dzięki wzajemnej i dobrej współpracy z Producentami i Klientami.

Rozszerzenia funkcjonalne do programu CDN XL

Nasi programiści projektują aplikacje dedykowane na specjalne zamówienie klienta, dzięki którym możliwe jest rozszerzenie funkcjonalności CDN XL i innych oferowanych przez nas towarów. Jeśli interesuje Cię program na zamówienie, skontaktuj się z naszym specjalistą >>

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *