Integracja CDN XL z mobilnym sprzedawcą BAH – program na zamówienie

Przed podjęciem decyzji o wdrożeniu oprogramowania do prowadzenia przedsiębiorstwa wiele firm obawia się, że nie będzie ono współpracowało z wykorzystywanymi już przez nich programami. Pomagamy naszym klientom rozwiązać ten problem, integrując systemy Comarch z rozwiązaniami, które już posiadają, dzięki czemu firma uzyskuje najlepszy efekt.

Dla naszego klienta, Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowo-Usługowego „AGA”, zaprojektowaliśmy aplikację, integrującą Comarch CDN XL z systemem zamówień mobilnych BAH.

Cel projektu

Przedstawiciele handlowi PPHU „AGA”, działający w terenie, wykorzystywali na co dzień system BAH, umożliwiający pracę na urządzeniach mobilnych w siedzibie klienta. Integracja CDN XL z aplikacją miała na celu zautomatyzowanie przepływu informacji – zaczytywanie zamówień, przesyłanych przez pracownika mobilnego, bezpośrednio do systemu CDN XL. Taka współpraca programów miała zapewnić szybszą realizację zamówień. Dla firmy „AGA” rozwiązanie to oznaczało oszczędność czasu i pieniędzy, a przy tym – zwiększenie zadowolenia klientów.

Realizacja

Zaprojektowany przez nas integrator obsługuje import i eksport danych, dzięki czemu program jest w stanie nie tylko zaczytywać do CDN XL zamówienia, przesyłane przez przedstawicieli handlowych, ale także aktualizować dane w systemie BAH.

Import zamówień do CDN XL

Przedstawiciel handlowy, pracujący w terenie, tworzy zamówienie w systemie BAH, który zapisuje je w postaci plików. Nasz program uruchamia się co pewien czas i sprawdza, czy w katalogu pojawiły się nowe pliki z zamówieniami, a następnie zaczytuje je do systemu CDN XL.

Integracja CDN XL z mobilnym sprzedawcą BAH 1

W programie CDN XL jest tworzone zamówienie sprzedaży, które zawiera wszystkie dane, niezbędne do jego realizacji.

Integracja CDN XL z mobilnym sprzedawcą BAH 2

Zamówienia sprzedaży, wygenerowane przez importer, można rozpoznać w systemie po akronimie operatora. Program wystawia dokumenty jako samodzielny operator, dzięki czemu łatwo rozróżnić zamówienia, wysyłane przez przedstawicieli handlowych od pozostałych, wystawianych przez pracowników w siedzibie.

Aby integrator mógł się uruchamiać samodzielnie, operator musi dodać odpowiednie zadanie do harmonogramu zadań Windows. Wówczas system nie będzie wymagał żadnej ingerencji użytkownika i będzie pracował w tle, nie zakłócając jego pracy na innych programach. Zależnie od potrzeb firmy i metod pracy przedstawicieli handlowych, integrator może się uruchamiać np. co pół godziny albo raz dziennie – wystarczy odpowiednio skonfigurować zadanie w harmonogramie.

Eksport danych do BAH

Na podobnej zasadzie odbywa się eksport danych z CDN XL do systemu BAH. Integrator pobiera z CDN XL dane, potrzebne przedstawicielom handlowym do wystawiania zamówień:

  • kontrahenci
  • płatności
  • rabaty
  • towary

a następnie zapisuje je w plikach. Pliki te pozwalają programowi BAH zaktualizować dane, dzięki czemu przedstawiciele handlowi pracują zawsze z najnowszymi, pewnymi danymi i mogą sprawnie wystawiać zamówienia.

Integracja CDN XL z mobilnym sprzedawcą BAH 4

Eksport również jest definiowany jako okresowe zadanie w harmonogramie zadań Windows, dzięki czemu uruchamia się automatycznie co określony czas.

Korzyści dla użytkownika

Integrator zapewnia płynną wymianę danych pomiędzy programem Comarch CDN XL i systemem zamówień mobilnych BAH. Dzięki współpracy obu programów obsługa poszczególnych zamówień zajmuje dużo mniej czasu, co generuje oszczędności, a równocześnie zwiększa zadowolenie klienta. Dla firmy handlowej, jaką jest PPHU „AHA”, ma to niebagatelne znaczenie.

PPHU „AGA”

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe ,,AGA” z siedzibą w Gdowie jest jedną z większych firm zajmujących się dystrybucją artykułów spożywczych na terenie Małopolski. Swoją działalnością obejmuje rynek krajowy oraz międzynarodowy. W ciągu kilkuletniej działalności firma osiągnęła stabilną pozycję na rynku dzięki wzajemnej i dobrej współpracy z Producentami i Klientami.

Oprogramowanie na zamówienie

Projektujemy aplikacje dedykowane na specjalne życzenie klienta. Skontaktuj się z naszym specjalistą i powiedz nam, czego potrzebujesz, a my postaramy się ułatwić Ci pracę >>

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *