Programy do importu i edycji danych z Excela

daneJednym z częściej wykorzystywanych programów w firmach jest MS Excel, w którym tworzone są różne rodzaje dokumentów. Jeżeli przedsiębiorstwo pracuje równocześnie na zintegrowanym systemie do zarządzania, takim jak wdrażane przez nas oprogramowanie Comarch, współpraca tych programów staje się konieczna. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: ponieważ wielokrotne wprowadzanie tych samych danych jest po prostu ogromną (i niepotrzebną) stratą czasu.

Rozwiązaniem tego problemu zainteresował się jeden z naszych klientów, prowadzący działalność w branży hurtowni elektrycznych. Zaprojektowaliśmy dla niego programy do importu i edycji danych z arkusza kalkulacyjnego Excel. Aplikacje umożliwiają przekazywanie danych związanych z towarami i kontrahentami.

Cel projektu

Importer miał za zadanie umożliwić zarówno import danych z programu CDN XL do plików MS Excel, jak i eksport z arkusza kalkulacyjnego do CDN XL po wprowadzeniu zmian w pierwotnych danych. Rozwiązanie miało zwiększyć wygodę pracy i zminimalizować czas, potrzebny na edycję danych na wielu kartach towarów i kontrahentów.

Realizacja

W odpowiedzi na potrzeby klienta stworzyliśmy dwa odrębne programy, działające na takiej samej zasadzie. Pierwsza aplikacja służy do importu/eksportu towarów, druga – importu/eksportu kontrahentów.

Aplikacje są bardzo proste w obsłudze – nie trzeba ich instalować, wystarczy uruchomić odpowiedni plik. Po otwarciu programu operator podaje dane do logowania do CDN XL (w zakładce „Ustawienia”) i wybiera jedną z dwóch opcji – „Eksportuj z XL do pliku” lub „Importuj z pliku do XL”.

Import towarów z Excel do CDN XL 1Po wybraniu opcji importu użytkownik określa, z którego pliku mają zostać pobrane dane.

Import towarów z Excel do CDN XL 2

Import towarów z pliku do CDN XL

Analogicznie działa program do importu/eksportu kontrahentów.

Eksport kontrahentów z CDN XL do Excel

Eksport kontrahentów z pliku do CDN XL

Aplikacje pozwalają na przesyłanie szczegółowych danych, ponieważ zaczytują informacje z wielu zakładek w arkuszu kalkulacyjnym.

Program do importu/eksportu danych związanych z towarami umożliwia przekazywanie informacji o:

  1. towarach (manager produktu, producent, dostawca, waga netto i brutto, objętość)
  2. dostawcach (kod towaru, kod kontrahenta, cena, termin)
  3. zamiennikach (kod towaru, kod zamiennika, opcja „obustronny” o wartościach „tak” lub „nie”)

Program do importu/eksportu danych związanych z kontrahentami umożliwia przekazywanie szczegółowych informacji o:

  1. kontrahentach (m. in. akronim, nazwa, adres, kontakt mailowy i telefoniczny, przyznany kredyt, opiekun handlowy, priorytet, dostęp do pulpitu kontrahenta itd.)
  2. grupach, do których należą kontrahenci
  3. upustach, przyznanych kontrahentom
  4. osobach kontaktowych u kontrahentów (m. in. osoby uprawnione do składania zamówień czy odbioru faktur VAT)
  5. adresach kontrahentów (do korespondencji, do wysyłki itd.)

Korzyści dla użytkownika

Dzięki zastosowaniu importera wzrosła efektywność pracowników, zajmujących się aktualizacją danych – chcąc wprowadzić zmiany dla wielu towarów czy kontrahentów naraz, nie muszą już otwierać pojedynczych kart, a jedynie edytować informacje w wygenerowanym pliku Excel. Takie rozwiązanie to dla pracowników duża oszczędność czasu, a dla firmy – kosztów.

Integracja z Comarch CDN XL

Chcesz zintegrować inny program z CDN XL? Zaprojektujemy dla Ciebie aplikację dedykowaną, która umożliwi współpracę Twojego oprogramowania z Comarch CDN XL. Skontaktuj się z naszym specjalistą >>

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *