Formularz homologacji w Comarch OPTIMA – dedykowany wydruk

Świadectwo homologacji jest wymagane w Polsce dla wszystkich pojazdów mechanicznych, importowanych spoza krajów UE. Jest ono konieczne do tego, by firma mogła użytkować urządzenie na terenie kraju. Wypełnianie formularza jest jednak bardzo czasochłonne ze względu na dużą ilość wymaganych danych.

Logo MirtexAby przyspieszyć ten proces, zaprojektowaliśmy dodatkowy wydruk do programu Comarch OPTIMA. Z dodatku korzysta obecnie dwóch naszych klientów: Keeway Motor Polska sp. z o.o. i MIRTEX-POLAND sp. z o.o.

Cel projektu

Ręczne przygotowywanie formularza homologacji jest wyjątkowo czasochłonne. Duża ilość danych wymagana w świadectwie homologacji powoduje, że stworzenie dokumentu zajmuje nawet kilkanaście minut. Wydruk miał zautomatyzować tworzenie formularza, odciążając pracownika. Ważne było również zastosowanie tego samego standardu przy dokumentach dotyczących wszystkich urządzeń i wyeliminowanie pomyłek przy przepisywaniu danych.

Realizacja

Realizując projekt, nasi specjaliści skupili się przede wszystkim na tym, by aplikacja mogła wykorzystywać dane dostępne w programie OPTIMA, nie angażując operatora w generowanie formularza homologacji.

Aplikacja spełniła swoje założenia. Dzięki naszemu wydrukowi, operator za pomocą kilku kliknięć jest w stanie stworzyć dokument homologacji dla wybranego urządzenia. Całość zajmuje dosłownie kilka sekund. Warunkiem tak błyskawicznego generowania formularza jest oczywiście poprawne wypełnienie danych dotyczących urządzenia na karcie towaru.

Przy dodawaniu nowego pojazdu do listy towarów w programie OPTIMA należy więc dokładnie uzupełnić kartę towaru, uwzględniając atrybuty, wymagane w świadectwie homologacji. Informacje o homologacji należy też wprowadzić w specjalnej tabeli, która później jest wykorzystywana do identyfikacji poszczególnych pojazdów.

Homologacja w programie Comarch OPTIMA

Tworzenie wydruku homologacji jest możliwe w OPTIMIE z poziomu okna FS. Wydruk jest generowany dla pojazdów, które znajdują się na danej fakturze i dla których uzupełniono dane w tabeli homologacji. Aplikacja pobiera dane z karty towaru i na ich podstawie tworzy wydruk.

Korzyści dla użytkownika

Najważniejszą korzyścią dla użytkownika jest tutaj ogromna oszczędność czasu. Ręczne wypełnianie tego typu dokumentu zajmowało wcześniej kilkanaście minut. Dzięki naszemu wydrukowi czas ten skrócił się do kilku sekund. Automatyzacja całego procesu pozwoliła też wyeliminować typowo ludzkie błędy, często pojawiające się przy ręcznym przepisywaniu danych (np. literówki, pominięcie pozycji, pomylenie pól w tabeli itp.).

Przydatną opcją jest także możliwość kontrolowania uprawnień operatorów – formularz homologacji może być dostępny tylko dla wybranych użytkowników programu OPTIMA – nikt niepowołany nie wygeneruje więc formularza.

Keeway Motor Polska sp. z o.o. i MIRTEX-POLAND sp. z o.o.

Keeway Motor Polska Sp. z o.o. jest obecna na rynku polskim od 2003 r. Spółka odnotowuje coraz większe zainteresowanie swoimi produktami, wśród których znajdują się m. in. skutery i motocykle. W 2005 r. spółka została wyróżniona certyfikatem jakości TUV i stała się właścicielem marki i fabryki Benelli, a w roku 2011 wprowadziła na polski rynek nową markę – Leone.

MIRTEX-POLAND sp. z o.o. to polski oddział międzynarodowej korporacji MIRTEX ENTERPRISES z siedzibą w HONG KONGU. Spółka prowadzi działalność importową i przedstawicielską na terenie kraju w kilku niezależnych działach: DIY, motoryzacyjnym, sportowym, AGD i tekstylnym. Spółka posiada w swojej ofercie ponad 5000 pozycji asortymentowych, w tym m. in. skutery, motocykle i quady marki BENZER.

Aplikacje na zamówienie

Jeśli chcesz zwiększyć wydajność swoich pracowników, skontaktuj się z nami. Przedstaw nam swoje cele, a my powiemy Ci, jak możemy wesprzeć ich realizację, projektując dla Ciebie indywidualne rozwiązanie. Zadzwoń i umów się na spotkanie z naszym specjalistą >>

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *