Integracja DPD z Comarch Optima – program dedykowany

Stworzyliśmy aplikację dedykowaną do obsługi kuriera DPD bezpośrednio z Optimy. Aplikacja miała zautomatyzować generowanie listów przewozowych na podstawie złożonych zamówień. Program przydatny jest dla firm, które w swojej działalności korzystają z usług firm przewozowych w celu wysłania przesyłek do kontrahentów. Korzystając z niego nasz klient oszczędza czas i eliminuje popełniane przy tworzeniu listu przewozowego błędy. Program jest dostępny dla innych klientów, a także do współpracy z innymi kurierami.

Cel projektu:

Projekt miał na celu usprawnienie i skrócenie czasu pracy związanej z wysyłką dokumentów, co wiąże się z przyśpieszeniem dostaw do klientów, eliminowaniu błędów związanych z ręcznym wypełnianiem formularzy, zwiększeniem wydajności pracy zarówno po stronie pracowników firmy jak i współpracującej firmy kurierskiej.

Działanie Programu:

Jak działa program:

  1. W oprogramowaniu Comarchu – Optima zaznaczamy na liście RO dokumenty, które mają zostać wysłane dla danego odbiorcy.
  2. Pojawia się formularz, w którym wybieramy czy automatycznie zostanie wyliczone pobranie czy też chcemy sami wprowadzić  dodatkowe opcje:
  3. Po zatwierdzeniu otwiera się konsolka – następuję generowanie pliku xml, który zawiera listy, które mają zostać wysłane. Informacje te zostają przekazane automatycznie do firmy kurierskiej.
  4. Ciekawą funkcjonalnością programu jest możliwość ustawienia automatycznego workera, który działa według ustalonego harmonogramu np. co dzień o godz. 18: 00. Po wygenerowaniu wszystkich listów worker pobiera etykiety listów przewozowych oraz protokoły.

Korzyści/rezultaty:

Aplikacja dedykowana znacznie usprawniła pracę naszemu klientowi. Nie ma już on potrzeby ręcznego wypełniania listów przewozowych, co w przeszłości wiązało się z wydłużeniem procesu wysyłania przesyłek. Samo tworzenie listu trwało 3 minuty. Teraz trwa ono 10 sekund i niepopełniane są błędy, co przy 100 paczek dziennie daję tylko 8,5 godziny na miesiąc.

Programy dedykowane:

Jeżeli widzą Państwo potrzeby dotyczące usprawnienia pracy w firmie, warto porozmawiać z naszymi specjalistami i poznać możliwości systemów dedykowanych.  Skontaktujcie się Państwo z nami.

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *