Comarch ERP XL i DPD

Zakończyliśmy kolejne wdrożenie integrujące rozwiązania firmy DPD z systemem Comarch ERP XL. Aplikacja automatyzuje procesy związane z wystawianiem listów przewozowych.

Cel projektu:

Zwiększenie wydajności pracy i wyeliminowanie błędów pracowników podczas przygotowywania dokumentów do wysyłki przy współpracy z firmą kurierską.

Działanie Programu:

Na liście dokumentów, z poziomu Comarch ERP XL zaznaczamy pozycje do wysłania i klikamy w przycisk DPD.

Dane na formularz (takie jak: pobranie, wartość przesyłki, adres odbiorcy…)  pobierane są z zaznaczonego dokumentu. Operator przed zaakceptowaniem listu może dokonać jego zmiany. Dodatkowo ma też możliwość ustawienia parametrów niestandardowych np. wniesienie ciężkiej przesyłki przez kuriera.

Zgodnie z harmonogramem – w tle uruchamiany jest program, który wysyła zapisane przez operatora listy na serwer DPD. W odpowiedzi otrzymujemy numery listów oraz etykiety do naklejenia na paczki.

Po zakończeniu procesu wystawiania listów operator uruchamia specjalny program, który generuje raport zbiorczy dla kuriera.

Korzyści/rezultaty

Został skrócony czas potrzebny na wystawienie listów przewozowych – w tym przypadku przed wdrożeniem programu pracownicy potrzebowali ok 45 minut na wystawienie wszystkich listów, aktualnie tą samą czynność wykonują w niecałe 3 minuty. Dodatkowo zostały wyeliminowane błędy tzw. literówki np. w adresie czy też wartości pobrania.

Programy dedykowane

W celu poznania zalet systemów dedykowanych zapraszamy Państwa do współpracy. Skontaktujcie się Państwo z nami.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *