Integracja UPS z Comarch ERP XL

Wdrożyliśmy aplikację dedykowaną, która integruje rozwiązania firmy UPS z systemem Comarch ERP XL. Program wpływa na automatyzację procesów związanych z wystawianiem listów przewozowych.

Cel projektu:

Usprawnienie pracy i przyśpieszenie procesu przygotowania dokumentów do wysyłki przy współpracy z firmą kurierską.

Działanie Programu:

Na liście dokumentów handlowych (np. faktura sprzedaży, faktura eksportowa, paragon itp.) wybieramy pozycje, które mają być wysłane i klikamy przycisk UPS.

Program wstępnie generuje formularz, na którym pobierane są automatycznie dane z wybranego dokumentu tj. pobranie, waluta, zawartość (numer dokumentu), adres odbiorcy. Przed akceptacją pracownik podaje wagę przesyłki oraz ewentualnie zmienia domyślne wartości pozostałych parametrów.

W tle uruchamiany jest program generujący pliki xml z danymi z formularza. Pliki te zaczytywane są przez program UPS, który przetwarza wprowadzone dane i na ich podstawie tworzy listy przewozowe i raporty Wdrożona aplikacja, wczytuje odpowiedzi z programu UPS do Comarch ERP XL, dzięki temu operator może później w razie potrzeby sprawdzić np. numer listu przewozowego na danym dokumencie.

Korzyści/rezultaty

Implementacja pozwoliła na skrócenie czasu, który jest potrzebny na wystawienie listów przewozowych. Dodatkowo pracownicy nie muszą sprawdzać czy na liście przewozowym nie ma tzw. literówek np. w adresie  lub w wartości pobrania. Automatyzacja procesów poprawiła jakość oraz wydajność pracy.

Programy dedykowane

Jeżeli Państwo zauważają potrzeby w usprawnieniu procesów w Państwa firmie i chcieliby poznać zalety aplikacji dedykowanych, zachęcamy do współpracy. Proszę skontaktować się z nami.

Zobacz również

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *