Ebay integracja z Comarch ERP XL

compatibleapplication_vert

Misją naszej firmy jest: Pomagać przedsiębiorcom osiągać swój cel. Jeden z naszych kluczowych klientów poprosił o zrealizowanie nowego projektu. Poszerzając swój rynek zbytu chciał zacząć prowadzić sprzedaż nie tylko na rynku polskim ale również zagranicznym – przy wykorzystaniu portalu Ebay. Poprosił nas o przygotowanie takiej integracji ze swoim programem Comarch ERP XL. Dzięki temu produkt trafiający na kartę kontrahenta w Comarch ERP XL trafia z automatu na aukcję na portalu Ebay. Produkt ma swój opis (w tym wypadku po niemiecku), cena jest podana w EUR, stawka Vat nalicza się automatycznie, a płatność jest rozliczana dzięki zintegrowaniu z platformą PayPal. Jeśli Twój produkt ma być sprzedawany na portalu Ebay w jakimkolwiek kraju -nasza integracja jest gotowa!

EBAY

Dzięki przemyślanej strategii naszych prac programistycznych jesteśmy w stanie zaproponować naszym klientom coraz bardziej skomplikowane, a zarazem ciekawsze rozwiązania. Integracja programów Comarch z portalem Ebay jest czymś nowym. Rozwiązanie, które od dzisiaj możemy zaproponować stało się możliwe dzięki wcześniejszemu przygotowaniu mechanizmu silnika procesów, o którym pisaliśmy we wcześniejszym wpisie. Dzięki temu system, może obsługiwać sprzedaż na kilku kanałach jednocześnie np. kilka sklepów internetowych, kilka kont Allegro, Ebay. Integracja z Ebayem współpracuje z naszym silnikiem procesów i została opracowana na podstawie udostępnionego przez Ebay API.

ebay2

Oto możliwości jakie stwarza przed nami taka integracja:

  • Synchronizacja Comarch ERP z Ebayem w każdym kraju, z różnymi stawkami Vat
  • Indywidualne ceny tylko dla aukcji na portalu Ebay
  • Automatyczne przesyłanie zdjęć do aukcji
  • Obsługa kilka kont sprzedaży Ebay
  • Automatyczne otwieranie i zamykanie aukcji
  • Sprzedaż na niskich stanach magazynowych
  • Płatności realizowane dzięki połączeniu z Api PayPal

Aby cała integracja była możliwa, już na etapie wprowadzania produktu do naszego programu ERP – dane produktu są uzupełniane w specjalny sposób. Przy wykorzystaniu pola symbol na karcie produktu, nadajemy mu unikatowe oznaczenie. Dzięki temu mamy możliwość dodawanie produktów w różnych rozmiarach i o różnych atrybutach. Uniwersalność tego rozwiązania pozwala również na wystawianiu tych samych produktów w różnych platformach sprzedażowych: Ebay, Allegro (kilka kont), platforma sprzedażowa. Cały proces jest moderowany przez nasz program Comarch ERP XL, czyli w nim widzimy płatności oraz stany magazynowe, które na bieżąco się zmieniają jeśli produkt zostanie w jakimś kanale wyprzedany.

ebay4ebay3ebay2


Proces zakupu przez klienta odbywa się według procedur na Ebay. Po kliknięciu „zamów” do Comarch ERP Xl wpływa nowe zamówienie, tworzy się karta kontrahenta na której mamy zapisane wszystkie produkty wybrane przez klienta podczas zakupów. Jeśli klient dokona kolejnego zakupu zostaną one zapisane na utworzonym wcześniej koncie. System ma możliwość zapisać dane adresowe klienta, sposób wysyłki, adres email itp.

Jeśli myślą Państwo o sprzedaży na rynku Europejskim przy wykorzystaniu portalu Ebay, a w przyszłości na portalu Amazon – zapraszam do kontaktu z naszymi specjalistami aby poznać szczegóły i możliwości naszej integracji.

 

 

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *