Integracja Comarch ERP Optima i XL z kurierem GLS

Jednym z ważniejszych elementów sprzedaży jest sprawna organizacja dostawy. W ubiegłym roku przygotowaliśmy szereg modułów integracji systemów Comarch ERP Optima oraz XL z firmami kurierskimi, a w ostatnich tygodniach do listy dołączyła integracja produktów Comarch z GLS. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z korzyściami płynącymi z integracji Optimy i XL z GLS.

Cel – pełna automatyzacja

Jak podkreślaliśmy w niedawnym wpisie podsumowującym ubiegły rok, naszym głównym priorytetem jest pełna automatyzacja powtarzalnych czynności za pomocą czynnika procesów. W tą filozofię wpisuje się także najnowszy dodatek ALPOL do systemów Comarch ERP GLS, który pozwala sprzedawcom m.in. na automatyczne pobieranie i drukowanie na wskazanej drukarce listów przewozowych co zmniejsza ryzyko błędu w procesie dostawy.

Integracja GLS Comarch ERP Optima XL

Lepsza kontrola wysyłki, minimalizacja błędów

Dzięki integracji systemów Comarch ERP Optima oraz Comarch ERP XL z GLS sprzedawcy zyskują nie tylko znaczne ułatwienie związane z automatyzacją, ale otrzymują również szereg narzędzi pozwalających na lepszą kontrolę wysyłki. Moduł posiada bowiem możliwość generowania etykiet – listów przewozowych automatycznie, w oparciu o zamówienie, oraz generuje protokół wystawionych listów przewozowych. Efektem tego jest szybsza i tańsza obsługa klienta, oraz mniejsza ilość popełnianych błędów przez operatora.

W efekcie integracji systemów Comarch Optima i XL z GLS obsługa wysyłki sprowadza się do weryfikacji zamówień przez operatora i przekazania paczki dla kuriera. Przy dużej ilości zamówień różnica w ilości potrzebnej pracy jest kolosalna. Wystarczy sprawdzić czy dane do wysyłki są poprawne, a system zajmie się całą biurokracją.

Moduł współpracuje również z naszym silnikiem procesów, w takim przypadku listy przewozowe mogę generować się całkowicie automatycznie, nawet bez 1 kliknięcia przez operatora.

Podsumowanie

Moduł Comarch Optima GLS to kolejne udane usprawnienie naszego autorstwa. Klienci sklepów internetowych często mają różne preferencje dotyczące wysyłki, a co za tym idzie sprzedawcy stale muszą dostosowywać swoją ofertę w tym zakresie – my wychodzimy im naprzeciw oferując kolejne kompleksowe rozwiązanie.

Korzyści z integracji systemów Comarach z GLS:

  • Automatyczne generowanie i drukowanie listów przewozowych
  • Możliwość ręcznej zmiany listów przewozowych
  • Automatyczne generowanie protokołu odbioru
  • Duża oszczędność czasu i kosztu pracy
  • Minimalizacja popełnianych błędów
  • Współpraca z silnikiem procesów

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *