Podsumowanie roku 2015 – co osiągnęliśmy przez ostatni rok?

Choć rok 2015 jest już za nami i od kilkudziesięciu dni mamy rok 2016 to efekty naszych działań w roku ubiegłym wciąż procentują. Nadszedł więc czas podsumowań minionych 12 miesięcy bowiem wydarzyło się naprawdę sporo, a nasi klienci otrzymali wiele nowych rozwiązań ułatwiających im codzienną pracę. Sprawdź, co osiągnęliśmy przez ten rok i jakie projekty zrealizowaliśmy.

Integracja i automatyzacja

Integracja z allegro
Panel zintegrowany z Allegro

Gdybyśmy mieli podsumować ubiegły rok w dwóch słowach, byłyby to właśnie integracja i automatyzacja. Rozwijający się rynek e-commerce ma coraz większe potrzeby, a co za tym idzie poszukuje nowych rozwiązań w zakresie systemów ERP. Wielu przedsiębiorców z tego sektora korzystających dotychczas z rozwiązań dedykowanych dla mniejszych firm podjęło decyzje o migracji na systemy Comarch Optima lub Comarch XL, które dzięki bogatej funkcjonalności znacznie lepiej nadają się do prowadzenia sprzedaży na większą skalę.

W tym duchu minął ubiegły rok – integrowaliśmy naszych klientów z dostawcami i odbiorcami, wszystko po to by system mógł samodzielnie wykonywać wszystkie powtarzalne operacje, które dotychczas wielu przedsiębiorców musiało wykonywać ręcznie. W roku 2015 nasi programiści wykonali olbrzymią pracę, której efektem jest integracja systemów Optima oraz XL z najważniejszymi platformami sprzedażowymi.

Rok platform sprzedażowych

Jak wspomnieliśmy przed chwilą – ubiegły rok to czas integracji z największymi platformami sprzedażowymi. W ciągu ostatnich miesięcy stworzyliśmy dla naszych klientów następujące rozwiązania:

  • Dedykowany silnik procesów dla Comarch Optima oraz Comarch XL – silnik procesów to narzędzie odpowiedzialne za automatyzację działań. To właśnie dzięki niemu wszystkie powtarzalne czynności wykonywane są automatycznie.
  • Integracja Comarch Optima oraz Comarch XL z Allegro – dzięki integracji systemów Comarch ERP z Allegro prowadzenie sklepu (lub wielu sklepów) na tym popularnym portalu aukcyjnym stało się łatwiejsze. Korzyści z integracji szczegółowo opisaliśmy tutaj.
  • Integracja XL z EBay – dzięki rozwiązaniu, które opracowaliśmy w ubiegłym roku nasi klienci mogą łatwo prowadzić sprzedaż na platformie aukcyjnej EBay w dowolnym kraju. Integracja umożliwia m.in. naliczanie różnych stawek podatku VAT. Wpis o integracji z EBay również ukazał się już na blogu.
  • Integracja z Amazon – Amazon, jeden z największych sklepów internetowych na świecie również jest dzięki nam zintegrowany z oprogramowaniem XL. Już wkrótce opiszemy jakie możliwości daje to rozwiązanie.
  • Rozwiązania dla sklepów internetowych – w ciągu ostatniego roku opracowaliśmy również możliwość integracji systemów Optima oraz XL z najpopularniejszymi platformami sklepów internetowych – PrestaShop, IAI oraz Shopper.
  • Integracja z InPost oraz DHL DE – nasza baza gotowych rozwiązań integracji z firmami kurierskimi powiększyła się o dwie kolejne pozycje, dzięki czemu na chwilę obecną oferujemy integrację z prawie wszystkimi firmami kurierskimi na rynku. Integrację z InPost opisaliśmy tutaj.

Naszym celem było stworzenie kompleksowych rozwiązań, które będą odpowiadały na potrzeby klientów poszukujących wydajnych systemów, zdolnych do pracy z dużymi baza danych i które poradzą sobie z obsługą wielu platform sprzedażowych jednocześnie. Cel został osiągnięty, a najlepszym dowodem na to są nasi klienci, dla których wdrożyliśmy systemy ERP wraz z opracowanymi przez nas funkcjonalnościami.

Nasze realizacje

Rok 2015 postawił przed nami wiele zadań związanych z wdrożeniem systemów Comarch XL oraz Comarch Optima oraz integracji ich z wieloma platformami sprzedażowymi jednocześnie. Efektem tego są udane realizacje dla naszych klientów:

  • YESSPORT – w tym projekcie naszym zadaniem było wdrożenie systemu Comarch XL wraz z integracją aż dla 4 platform sprzedażowych – IAI Shop, Allegro, Ebay oraz Amazon.
  • Gerex – firma Gerex, zajmująca się handlem oponami, zleciła nam integrację systemu wraz z platformami PrestaShop, Allegro, Platforma Opon, Hurt opon oraz tyre24, o których pisaliśmy już na naszej stronie internetowej.
  • Integracja z Allegro to również szereg udanych wdrożeń dla naszych klientów. Nasze mechanizmy obsługi sprzedaży wdrożyliśmy m.in. dla: SFD, Yessport, Gerex oraz Agrokom.
  • Wdrożenie silnika procesów i integracja z PrestaShop – w naszym portfolio wdrożeń w 2015 roku znalazły się także wdrożenia silnika procesów wraz z integracją z PrestaShop dla firm ASAJ, Tanie-odżywki oraz Gerex.

Całoroczna, ciężka praca się opłaciła – naszą misję, „Pomagać przedsiębiorcom osiągać swój cel” realizowaliśmy na wielu polach oferując naszym klientom najlepsze rozwiązania ułatwiające prowadzenie sprzedaży za pomocą systemów ERP Comarch. Mamy nadzieję, że rok 2016 okaże się równie owocny, a nasi klienci wciąż będą zadowoleni z naszych usług.


Lub skontaktuj się po indywidualny dobór modułów i wycenę.

Zobacz również

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *