Podsumowanie roku 2016

To już ostatnie godziny 2016 roku, pora więc na jego podsumowanie. Co udało nam się osiągnąć w czasie ostatnich 12 miesięcy? Jakie trendy panowały na rynku i jaki miały wpływ na wykonywane przez nas projekty?

Integracja

tba comarch optima

Rok 2016 to kontynuacja wielu zadań, jakie postawił przed nami poprzedni – 2015 (o tym, co robiliśmy w 2015, możecie przeczytać w naszym poprzednim podsumowaniu). Zwłaszcza w kwestii integracji systemów ERP z rozwiązaniami mającymi realny wpływ na eCommerce.

W tym roku udało nam się zbudować i wdrożyć szereg rozwiązań pozwalających na zintegrowanie ERP XL i ERP Optima z usługami firm kurierskich: GLS, DHL na rynek niemiecki, DPD Romania, TBA.

Automatyzacja

Podobnie jak w poprzednim roku, również 2016 obfitował w wiele rozwiązań z zakresu automatyzacji. Potrzeba wprowadzania usprawnień w kwestiach związanych ze sprzedażą internetową pozwoliła nam na stworzenie szeregu specjalistycznych importerów i silnika procesów sprawiającego, że wiele elementów sprzedażowej codzienności może być wykonywanych bez potrzeby manualnej obsługi użytkownika.

Nasz silnik procesów umożliwia bowiem m.in.

  • automatyczne generowanie listów przewozowych dla kurierów (współpracując z naszymi modułami integrującymi),
  • przekazywanie informacji o zmianach stanu magazynowego do wykorzystywanych platform sprzedażowych (np. Allegro, Shopper, IAI),
  • automatyczne tworzenie dokumentów magazynowych i faktur, a także ich wysyłkę e-mailem oraz wydruk.

Jednolity Plik Kontrolny

Należy pamiętać, że rok 2016 to również rok zmian w przepisach podatkowych. Zwłaszcza w kwestii podatku VAT, gdzie wprowadzono obowiązek przesyłania specjalnie generowanych Jednolitych Plików Kontrolnych do Urzędów Skarbowych.

Obowiązek ten (dla dużych firm rozpoczął się wraz z 1 lipca 2016, dla części kolejnych podmiotów rusza wraz z początkiem nowego roku) nakłada na podatników konieczność generowania i przekazywania organom podatkowym specjalnie przygotowanych plików. W naszych wpisach blogowych pokazaliśmy jak to robić w ERP Optima oraz w ERP XL.

Wprowadzenie obowiązku generowania i przesyłania JPK sprawi, że z jednej strony ukrócone zostaną takie działania, jak np. wyłudzanie podatku VAT, z drugiej czas trwania kontroli skarbowych ulegnie znacznemu skróceniu.

Wzrost znaczenia eCommerce

Większość projektów, nad którymi pracowaliśmy w kończącym się właśnie roku związana jest z działaniami sprzedażowymi w sieci. Wzrost znaczenia rynku eCommerce, oraz idący za tym popyt na profesjonalne narzędzia automatyzujące sprzedaż wielokanałową sprawiły, że mogliśmy wykazać się zarówno w czasie ich projektowania jak i wdrażania.

Z tego też powodu w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy nasze portfolio powiększyło się o wymienione już powyżej moduły kurierskie, oraz szereg narzędzi automatyzujących i integrujących ze sobą różne usługi wykorzystywane przez e-sprzedawców.

Bez wątpienia rok 2016 był niezwykle ciekawym okresem obfitującym w nie tylko w zupełnie nowe projekty, ale również ciągłe rozwijanie tych, które zapoczątkowaliśmy w latach wcześniejszych. Jakie będzie kolejne 365 dni? Pełni zapału do pracy czekamy z niecierpliwością, aby się przekonać.


Lub skontaktuj się po indywidualny dobór modułów i wycenę.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *