Jak wybrać firmę informatyczną – Partnera Comarch?

Wybór odpowiedniej firmy informatycznej wdrażającej systemy ERP nie jest wcale takim prostym zadaniem. Aby ułatwić ten proces przygotowaliśmy poniższy artykuł podpowiadający, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego Partnera Comarch.

„Człowiek orkiestra”, czy zorganizowany zespół?

Analizując spływające oferty od Partnerów Comarch możemy z grubsza podzielić ich na dwie grupy: jednoosobowe firmy i zorganizowane zespoły serwisantów oraz programistów. Ci pierwsi będą z pewnością znacznie tańsi, ale czy cena jest jedynym kryterium, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę? Czy może za wyborem firmy wdrażającej systemy ERP powinno stać coś więcej?

System ERP jest jak samochód – będzie działać dobrze, jeśli będzie odpowiednio konserwowany. Dlatego przy jego wdrożeniu warto wziąć pod uwagę nie tylko wiedzę i doświadczenie, ale również możliwości jakie oferuje Partner Comarch w zakresie asysty powdrożeniowej. A tutaj możliwości zespołu znacznie przekraczają to, co zaoferować może jedna osoba.

Dlaczego większa firma jest lepszym rozwiązaniem?

Wydajność biznesu zależy od wydajności oprogramowania. A gdy w tym ostatnim pojawiają się jakiekolwiek błędy, kluczowym czynnikiem mówiącym o jakości usług świadczonych przez Partnera Comarch jest czas reakcji liczony od zgłoszenia do momentu naprawienia usterki.

W takich sytuacjach zespół specjalistów zawsze sprawdzi się lepiej niż pojedyncza osoba. Zwłaszcza, że:

 • nieobecność jednego członka zespołu nie wpływa na wydajność pracy całej firmy. Z kolei pojedyncza osoba odpowiedzialna za całe wdrożenie może np. być niedostępna z powodów osobistych, przebywać na urlopie, zajmować się awarią u innego klienta lub mieć kolejkę zleceń serwisowych uniemożliwiającą błyskawiczne dokonanie niezbędnych napraw,
 • płacąc za godzinę pracy zespołu specjalistów mamy pewność, że poświęci problemowi całą swoją uwagę. W wypadku pojedynczej osoby nie mamy takiej pewności, bowiem może się zdarzyć, że w czasie wykonywania usługi serwisowej u jednego klienta będzie odbierał telefony od innego, przez co nie będzie dostępny przez pełny, opłacony czas.
 • większa firma zatrudnia specjalistów w różnych dziedzinach związanych z działaniem systemów ERP, pojedyncza osoba musi sama przyswoić całą wiedzę, co uniemożliwia jej specjalizację na każdym polu związanym z ich wdrożeniami i późniejszą obsługą serwisową.

Jak wybrać odpowiedni zespół specjalistów?

Z poprzedniej części artykułu dowiedzieliśmy się, dlaczego większa, zatrudniająca co najmniej kilka osób firma jest lepszym rozwiązaniem niż tzw. „człowiek orkiestra”. Teraz przyszedł czas na odpowiedź, jaką firmę wybrać opierając się wyłącznie na pozamaterialnych czynnikach.

Dobry Partner Comarch, któremu można bez problemu zlecić stworzenie i wdrożenie oprogramowania powinien posiadać:

 • monitoring klientów działający 24h/dobę, który będzie natychmiast wyłapywał wszelkie awarie i pozwoli na ich usunięcie często szybciej, niż klient zauważy jakikolwiek problem,
 • system zgłoszeń z panelem dla klienta, gdzie ten będzie w stanie opisać zdarzenie wymagające uwagi programistów, a także sprawdzić jego historię i aktualny status,
 • dedykowane osoby do konkretnych zadań wraz z zastępcami przejmującymi ich obowiązki podczas nieobecności,
 • pracowników mających certyfikaty producenta oprogramowania, na którym firma informatyczna opiera swoje produkty,
 • duże doświadczenie i dobre referencje w branży, w której działamy, aby wiedzieć, jakie rozwiązania działają i jakie problemy mogą się ewentualne pojawić przy wdrażaniu oprogramowania,
 • doświadczenie w innych branżach, aby móc przenosić sprawdzające się tam rozwiązania na grunt naszej działalności,
 • szeroki zakres godzinowy świadczenia usług serwisowych, czyli serwisantów dostępnych pod telefonem w każdy dzień roboczy oraz np. dodatkowo w soboty (wraz z możliwością podpisania umowy utrzymaniowej gwarantującej czas reakcji na zdarzenie adekwatny do naszych potrzeb i rodzaju zgłoszenia),
 • kompleksowość działań, oferując nie tylko stworzenie i wdrożenie oprogramowania, ale również własną serwerownię do utrzymywania usług klientów oraz serwis umożliwiający szybkie naprawienie pojawiających się awarii,
 • wpływ na producenta oprogramowania, firma będąca ważnym Partnerem Comarch ma większy wpływ na zmiany zachodzące w oprogramowaniu. Zasiadając w radach programowych może proponować funkcje i rozwiązania zgłaszane przez klientów dając znacznie większą szansę na ich realizację.

firma-informatyczna2

Co zapewnia sprawdzony Partner Comarch?

Wybór odpowiedniego partnera Comarch do wdrożenia systemu ERP to sprawa niezwykle istotna z punktu widzenia późniejszego działania  naszej firmy. Partner, mając do dyspozycji przeszkolony zespół, jest w stanie przygotować w pełni działający system ERP, a następnie w ramach trwającej asysty serwisowej błyskawicznie reagować na wszelkie pojawiające się zdarzenia. Z tego powodu decydując się na wdrożenie powinniśmy przede wszystkim spojrzeć na potencjalnego wykonawcę w szerszym, przedstawionym powyżej spektrum. Dzięki czemu ostatecznie otrzymamy sprawnie działające narzędzie zapewniające szybszy rozwój biznesu.

Szukasz sprawdzonego i doświadczonego Partnera Comarch do wdrożenia systemu ERP w swojej firmie? Skontaktuj się z nami i zobacz, co możemy Ci zaoferować!

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *