Dlaczego warto używać BI Point Menadżer dla ERP Optima?

W poprzednim wpisie zademonstrowałem możliwości, jakie posiadają narzędzia Business Intelligence. Dziś opiszę jedno z nich – BI Point Menadżer – stworzony specjalnie dla użytkowników systemu ERP Comarch Optima.

BI Point Menadżer – do czego go użyć?

Dokładna analiza biznesowa wymaga użycia szeregu wskaźników pozwalających ocenić sytuację przedsiębiorstwa, skuteczność pracy poszczególnych działów, czy też wysokość sprzedaży. Wskaźniki te znajdziesz w systemie ERP – problem leży wyłącznie w tym, że prezentowane tam są w niezbyt czytelnej formie.

Dlatego warto wykorzystać narzędzia, które przedstawią w estetyczny, graficzny sposób powyższe dane.

W systemie ERP Optima wcześniej odpowiadał za to moduł Analizy Business Intelligence. Teraz, firma Comarch wprowadziła do oferty zupełnie nowe narzędzie – BI Point Menadżer.

Czym różni się BI Point Menadżer od poprzedniego modułu?

BI Point Menadżer dla Optimy jest niezależnym narzędziem działającym w chmurze. Łącząc się z bazą ERP pozwala pobierać wszystkie istotne dane, a następnie prezentować je w formie przyjaznych raportów na specjalnie do tego celu przygotowanych Dashboardach. Umożliwia to zgromadzenie na jednym ekranie wszystkich niezbędnych informacji o stanie firmy, aby właściciele lub menadżerowie zarządzający danym biznesem wszelkie dane mieli zawsze pod ręką.

Dlaczego warto wykorzystać BI Point Menadżera?

Jeśli korzystasz z systemu Comarch ERP Optima i chcesz mieć dostęp do zaawansowanych analiz biznesowych w swojej firmie, najlepszym wyjściem będzie wykorzystanie BI Point Menadżer. Oto dlaczego:

Stworzysz automatycznie aktualizowane raporty

BI Point Menadżer pozwala na zdefiniowanie wielu różnorakich raportów prezentowanych pod postacią wykresów i tabel na Dashboardach. Ustawienie zaciągania danych z ERP Optima pozwala na automatyczną aktualizację wyświetlanych na nich wartości, dzięki czemu wszelkie analizy wykonasz bazując na najświeższych dostępnych informacjach.

W związku z tym masz możliwość m.in. podglądu ilości spływających zamówień, firmowych zakupów, czasu pracy pracowników, czy też ich skuteczności w zamykaniu zleconych zadań. Ale to nie wszystko. BI Point Menadżer umożliwia analizowanie danych w oparciu o 5 podstawowych obszarów: Handel, Logistyka, Płatności, Księgowość oraz Kadry i Płace.

Twoje raporty będą estetyczne

W przeciwieństwie do wcześniejszych rozwiązań, BI Point Menadżer umożliwia szeroki zakres dostosowania wyglądu raportów. Różne kolory wykresów, umieszczanie na Dashboardzie elementów graficznych i całych stron www pozwala tworzyć czytelne, estetyczne panele, do odczytania których nie trzeba posiadać zaawansowanych zdolności analitycznych.

Wszystkie dane będziesz miał zawsze pod ręką

BI Point Menadżer zbudowany jest w oparciu o responsywne rozwiązania, dlatego prezentowane w narzędziu dane jesteś w stanie przeglądać nie tylko na komputerze, ale również na smartfonie i tablecie. Dzięki temu możesz być na bieżąco z sytuacją w firmie nawet wtedy, gdy jesteś poza biurem.

Oszczędzisz pieniądze

Zaletą BI Point Menadżera jest działanie w chmurze. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, ponieważ:

  • nie musisz kupować drogich licencji, płacisz tylko niewielki miesięczny abonament za dostęp do BI Point Menadżera,
  • nie musisz wydawać pieniędzy na infrastrukturę serwerową, dostęp do analiz i raportów masz z każdego urządzenia wyposażonego w przeglądarkę internetową i połączonego z siecią internetową.

BI Point Menadżer jest narzędziem wręcz idealnym dla każdego, kto w prosty i przejrzysty sposób chce na bieżąco analizować rozwój swojego biznesu. Dostępny w chmurze z każdego miejsca (nawet poprzez telefon komórkowy) znacznie ułatwia zarządzanie przedsiębiorstwem i opracowywanie taktyki zapewniającej stały i nieprzerwany wzrost.

Szukasz dobrego narzędzia analitycznego? Skontaktuj się z nami i sprawdź jakie możliwości ma BI Point Menadżer!

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *