WMS i kolektory magazynowe do Comarch Optima

Im większy magazyn posiadamy tym trudniej jest nim zarządzać. Nieodpowiednie zorganizowanie pracy może spowodować bałagan, błędy w realizacji zamówień oraz nieścisłości wychodzące podczas inwentaryzacji. Wdrożenie systemu WMS jest w stanie skutecznie zmniejszyć skalę powyższych problemów.

Co to jest WMS?

Nim przejdziemy do meritum, warto wytłumaczyć wpierw czym jest WMS. Skrót ten oznacza Warehouse Management System, czyli system zarządzania magazynem. Jest to specjalna aplikacja pozwalająca na zarządzanie gospodarką magazynową, usprawniająca pracę magazynierów od momentu przyjęcia dostawy, poprzez rozlokowanie towarów na półkach, a skończywszy na ich sprawniejszym wydawaniu przy realizacji zamówień.

Innym spotykanym skrótem dla WMS jest bardziej spolszczony akronim MWS odczytywany jako Magazyn Wysokiego Składowania.

Jakie funkcje posiada WMS do Comarch Optima?

WMS do Comarch ERP Optima to zaawansowane narzędzie do zarządzania magazynem. Wyposażone jest we wszystkie niezbędne funkcje, które pozwalają pracownikom magazynu działać szybko i skutecznie.

WMS do Comarch Optima obsługuje:

  • przyjęcia magazynowe,
  • wydania magazynowe,
  • przesunięcia magazynowe,
  • lokalizacje produktów na magazynie,
  • karty produktów (wraz ze zdjęciami),
  • przeprowadzanie inwentaryzacji,
  • obsługę na kolektorach i stanowiskach do pakowania wyposażonych np. w tablety oraz skanery kodów.

Jak WMS do Comarch Optima wspiera rozwój firmy?

Do tej pory obsługa Magazynu Wysokiego Składowania dostępna była jako moduł współpracujący z Comarch ERP XL. W tej chwili możliwe jest również wdrożenie WMS do Comarch ERP Optima.

Dzięki temu nawet w mniejszych firmach, korzystających z ERP Optima możliwe stało się wdrożenie narzędzia wspomagającego pracę magazynu. Korzystanie z WMS przynosi szereg pozytywnych możliwości.

Co daje WMS do Comarch Optima wdrożony na magazynie?

Przyspiesza realizację zamówień

Wykorzystanie WMS do Comarch Optima znacząco skraca czas potrzebny na realizację zamówień. Po pierwsze, dzięki obsłudze lokalizacji jest w stanie na podstawie listy produktów wytyczyć najbardziej optymalną dla magazyniera trasę, która pozwoli zebrać wszystkie potrzebne produkty, tworząc przy okazji automatycznie niezbędne do wydania dokumenty magazynowe.

Zmniejsza ryzyko występowania błędów

WMS na bieżąco aktualizuje stany magazynowe z bazy ERP Optima, dzięki czemu znacząco zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia jakichkolwiek błędów podczas realizacji zamówień. Dotyczy to również sytuacji, w których magazynier mógłby przypadkiem wziąć z półki nie ten produkt – obsługa kart towarowych (wraz z załączonymi zdjęciami) z poziomu kolektora pozwala łatwo sprawdzić zgodność pozycji w zamówieniu ze skanowanym produktem.

Pozwala szybciej wdrożyć do pracy nowych magazynierów

Łatwość i intuicyjność obsługi WMS oraz możliwość ustawienia lokalizacji produktów na magazynie sprawiają, że nowy pracownik wdraża się do pracy znacznie szybciej, niż w przypadku ręcznej obsługi zamówień. System sam prowadzi go do konkretnych produktów pozwalając skrócić czas szkolenia i wdrożenia do niezbędnego minimum.

Pozwala monitorować wydajność magazynierów

Indywidualne konta w WMS dla każdego pracownika pozwalają na bieżąco śledzić wydajność jego pracy. Wszystkie informacje na temat wykonywanych zadań (np. ilość utworzonych dokumentów) prezentowane są w formie przejrzystych raportów.

Przyspiesza inwentaryzację

Przeprowadzenie inwentaryzacji przy pomocy takiego narzędzia, jak WMS jest znacznie szybsze. Wykorzystanie kolektorów pozwala szybko przeprowadzić liczenie znajdujących się na magazynie sztuk produktów oraz późniejsze wygenerowanie dokumentów poinwentaryzacyjnych.

Jak zamówić WMS do Comarch Optimy?

W swojej firmie wykorzystujesz system Comarch ERP Optima? Chcesz wdrożyć skuteczne narzędzie do  zarządzania gospodarką magazynową? Sprawdź, jakie możliwości daje WMS do Comarch ERP Optima. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *